Niezależnie od tego, czy jesteś dużą firmą, czy też mniejszą firmą oferującą rozwiązania dostępowe, istnieje prawdopodobieństwo, że będziesz potrzebować platformy dostępowej do wykonywania kluczowych zadań. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz podnośnika koszowego, aby dotrzeć do wysokich przestrzeni w magazynach, czy do czyszczenia okien, naprawy latarni i prac architektonicznych, platforma dostępowa umożliwia łatwy dostęp do przestrzeni.

Podnośniki koszowe służą do wykonywania prac na bokach budynków, dotarcia do wysokich przestrzeni lub do wykonywania kluczowych napraw elementów konstrukcyjnych. Łatwo transportowane i dostępne, wiele platform jest używanych przez służby ratownicze i mogą być zarówno ustawiane, jak i obsługiwane przez jedną osobę. W przeciwieństwie do dźwigów platformy dostępowe służą do zapewnienia maksymalnej mobilności, co oznacza, że można je transportować po całym kraju, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Rzeczy do rozważenia przed wynajęciem podnośnika koszowego

Pracujesz więc nad projektem, który wymaga dostępu na różnych wysokościach. Zastanawiasz się więc nad wynajęciem podnośnika koszowego. Jednak przed skorzystaniem z najbliższej wypożyczalni sprzętu dostępowego (takiej jak nasza firma) należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Podnośnik koszowy to fantastyczna alternatywa dla wznoszenia rusztowania przy budynku, aby móc pracować na wysokości. Musisz jednak upewnić się, że wybrany pojazd nadaje się do tego zadania. Nie ma sensu wynajmować super wysięgnika, który może osiągnąć 50 metrów, jeśli wymieniasz np. oświetlenie na froncie 1 piętrowego budynku. Biorąc pod uwagę poziom i złożoność wykonywanej pracy, istnieją specjalne urządzenia dostępowe do zadań, do których są potrzebne.

Dostęp na niskim poziomie

Jeśli pracujesz między 2 a 5 metrów, podnośnik nożycowy prawdopodobnie byłby odpowiedni do tego zadania. Obejmuje to instalację oznakowania, malowanie, mycie okien itp. Podnośniki nożycowe są idealne, jeśli potrzebujesz tylko trochę dodatkowej wysokości, aby wygodnie pracować.

Dostęp do średniego poziomu

Podnośniki koszowe są idealne, jeśli potrzebujesz pojazdu, aby dotrzeć nieco wyżej niż zadania z niskim poziomem dostępu. W zależności od wielkości podnośnika koszowego, może być konieczne skontaktowanie się z firmą PW OSA, aby sprawdzić, czy wymagane będzie wynajęcie podnośnika wraz z operatorem. Podnośniki koszowe są idealnymi pojazdami do pracy przy projektach o średnim i wysokim poziomie, w tym oświetlenia ulicznego, czyszczenia okien w mieszkaniach o średnim poziomie, itp.

Dostęp na wysokim poziomie

Podnośniki koszowe o zasięgu 47 metrów będą pojazdem z wyboru, jeśli chcesz pracować na bardzo dużych wysokościach, w tym w wysokich budynkach biurowych i liniach energetycznych. Obsługa tego typu podnośników wymaga specjalnej licencji w celu obsługi tych projektów. Operatorzy podnośników PW OSA posiadają tego typu uprawnienia, a także służą pomocą i profesjonalizmem na każdym etapie współpracy.