Żaden gont nie jest niepokonany, chociaż niektóre typy wydają się być bardzo mocne. Rzuć okiem na swój dach od czasu do czasu i zobacz, czy wszystko wygląda normalnie. Zwróć uwagę na wszelkie problemy z obróbką blacharską, gontami lub systemem rynnowym i porozmawiaj ze specjalistą od naprawy dachu, aby dowiedzieć się, co możesz z nimi zrobić. Dach, który pokrywa Twój dom będzie „spędzał całe swoje życie” na zewnątrz, co oznacza, że ​​będzie narażony na czynniki takie jak deszcz i śnieg, a także szkodniki i tworzone przez nie gniazda. Regularna konserwacja jest kluczowa, jeśli chcesz, aby Twój dach trwał jak najdłużej. Oto, co powinieneś wiedzieć o niektórych typowych przyczynach uszkodzeń dachu.

Pogoda

Twój dach przejmuje elementy, więc Ty nie musisz tego robić, więc sprawiedliwe jest, abyś odwdzięczył się naprawiając go, gdy zostanie uszkodzony. Woda, śnieg, grad i deszcz ze śniegiem odbiją się na Twoim dachu. Ci, którzy żyją w klimatach, w których dominują huragany, będą musieli zwrócić jeszcze większą uwagę na swoje systemy dachowe, ponieważ wiatr również może być prawdziwym zagrożeniem. Ciężka pogoda może zerwać gont i potencjalnie nawet zerwać cały dach z górnej części domu.

Szkodniki

Stworzenia takie jak szczury i myszy mogą przeciskać się przez dziury i szczeliny wielkości centa, a mrówki i termity mogą wędrować praktycznie wszędzie, gdzie chcą. Jeśli chodzi o uszkodzenia dachu, szkodnikami, o które powinieneś się martwić, są ptaki, wiewiórki i szczury. Zwierzęta te nie będą miały problemu z przedostaniem się przez Twoją bocznicę lub rynny i ostatecznie mogą zdecydować się na gniazdo na Twoim dachu. To daje im placówkę, więc mogą nie spieszyć się z przekopywaniem się przez dachowe gonty i do domu.

Zaniedbanie

Nawet najsilniejsze dachy wymagają konserwacji. Jeśli nie będziesz dbać o swój dach, każdy element będzie bardziej narażony na ciągłe zużycie, na które jest narażony.

Gwoździe papowe, a konserwacja dachu

Gwoździe papowe (dekarskie) odgrywają bardzo ważną rolę w każdej operacji dekarskiej. Są integralną częścią konstrukcji dachu, a także są potrzebne podczas konserwacji dachu i napraw dachu. Gwoździe papowe są w różnych typach, w rzeczywistości dokładny typ gwoździa dachowego jest określony przez jego gatunek.

Gwoździe są częścią popularnych materiałów dachowych stosowanych przy projektach dachowych i naprawach dachów. Występują w różnych rozmiarach i są produkowane z różnorodnych materiałów. Goździe papowe produkowane są z szerokiej gamy metali, takich jak aluminium, miedź i stal nierdzewna. Gwoździe dekarskie można również wytwarzać z materiałów ocynkowanych. Oprócz klasyfikacji materiałowej gwoździe dachowe występują w różnych odmianach trzpienia, od wkrętów, pierścieni i gładkich.

Firma P.W. OSA jest producentem najlepszej jakości gwoździ papowych potrzebnych do doskonałego pokrycia dachowego i naprawy dachu. Obróbka dachowa to proces mocowania papy lub blachy do drewna. Podczas tego procesu wykorzystywana jest duża ilość gwoździ papowych. Obróbka dachowa to dobry sposób na zapobieganie zawilgoceniu w wilgotnym rejonie. Jeśli chodzi o stosowanie gwoździ przy projektach lub naprawach dachów, są one niezbędne i można je stosować na różne sposoby. Dlatego wykonawca pokryć dachowych powinien być wyposażony w wiedzę o jego zastosowaniu w różnych sytuacjach i warunkach atmosferycznych.