Wydajność i parametry Claydon Evolution

Przy szerokości roboczej 3, 4, 4,5, 4,8, 5 i 6 m, posiadają 9, 13, 15 lub 19 zębów i większość z nich posiada zbiornik o pojemności 1.910 litrów, przy czym 3m 3MF i 4m 4MRF posiadają zbiornik o pojemności 2700 litrów podzielony 50:50 pomiędzy nasiona i nawóz. Typowe dzienne wydajności wahają się od 20ha dla 3m Evolution, który wymaga ciągnika o mocy co najmniej 150 KM, do 40ha dla wersji 6m, która wymaga minimum 300 KM (na zdjęciu wersja 6m).

Siewniki Claydon Evolution łączą nowe poziomy funkcjonalności operacyjnej z wypróbowanymi i przetestowanymi cechami, które uczyniły Claydon Opti-Till systemem zakładania upraw wybieranym przez plantatorów, którzy chcą obniżyć koszty, zwiększyć wydajność i poprawić zdrowie gleby. Wszystkie modele posiadają w standardzie wentylator hydrauliczny, kontrolę dozowania Artemis, możliwość zakładania ścieżek technologicznych, konfigurację przedniej zębatki/7in A-share, wraz z podwójnym tylnym pasem narzędziowym i światłami drogowymi.

Linia Evolution, która obejmuje 5-metrowy agregat i 4-metrowy sztywny model zbożowo-nawozowy, zawiera szereg nowych funkcji poprawiających funkcjonalność pracy. Regulacja głębokości siewu jest teraz sterowana hydraulicznie, lepszy dostęp do jednostki dozującej pozwala na łatwiejszą kalibrację, a tarcze montowane z przodu, obsługiwane hydraulicznie z fotela ciągnika, mogą być wybrane do siewu w warunkach dużej ilości resztek.

Zbiornik o pojemności 1,910 litrów w modelach Evolution, przeznaczonych tylko do siewu, mieści 160 litrów więcej niż obecne modele zawieszane Claydon Hybrid, natomiast wersje Evolution 3MF i 4m 4MRF mieszczą dodatkowe 600 litrów.

Inne cechy obejmują opcje szybkozłączek i odłączek dla standardowego zęba wiodącego i A-Share do opcji podwójnego dysku i zęba o niskim poziomie zakłóceń. Wiele opcji narzędzi siewnych umożliwia siew szerokiej gamy roślin na różnych rodzajach gleby i w różnych sytuacjach, a możliwość szybkiej wymiany pozwala na szybką i łatwą modyfikację w razie potrzeby. Standardowym wyposażeniem jest również duża, łatwo dostępna skrzynka narzędziowa wbudowana w ramę stopnia.

Opcje obejmują możliwość stosowania zmiennej dawki nasion GPS, ramiona do oznaczania przedwschodowego, zabezpieczenie przed kamieniami na przedniej belce narzędziowej, aplikator mikronawozów, zestaw podwójnych zębów o niskim poziomie zakłóceń, granulator ślimaków, czujniki blokady oraz zestaw oświetlenia i wizji.

Konstrukcja siewnika Claydon Evolution ogranicza koszty eksploatacji do minimum, umożliwiając oszczędne gospodarowanie i minimalne naruszenie gleby we wszystkich scenariuszach siewu. Siewnik działa dokładnie, niezawodnie i niedrogo w wielu sytuacjach, a jego prosta, solidna konstrukcja i duża elastyczność pozwalają na wykorzystanie go jesienią lub wiosną do uprawy wszelkich roślin, które mogą być wysiewane z powietrza. Dzielona konstrukcja zbiornika w modelach 3m 3MF i 4m 4MRF zapewnia dodatkową wszechstronność, umożliwiając stosowanie nawozu w czasie siewu.