Decydując się na przewóz towarów koleją lub ciężarówką, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych szczegółów. Każdy środek transportu ma swój własny zestaw zalet i wad. Podjęcie świadomej decyzji, która jest najlepsza dla Twojej konkretnej sytuacji transportowej, będzie wymagała dokładnego przyjrzenia się zaletom i wadom każdego z nich. Istnieją ważne zalety i wady, które należy wziąć pod uwagę przy wysyłce koleją lub ciężarówką. Transport kolejowy na duże odległości jest często używany ze względu na zwiększoną oszczędność paliwa, co zwykle prowadzi do niższych kosztów. Gdy ładunek musi podróżować na krótkich dystansach, często preferowane jest użycie ciężarówki do transportu towarów. Ciężarówki mogą szybko ładować i rozładowywać, a oszczędność paliwa jest mniej istotna na krótkich dystansach.

TRANSPORT DROGOWY – CIĘŻAROWY

Zasadniczo transport ciężarowy jest pojęciem łatwym do zrozumienia. Jest to forma wysyłki, w której cała przyczepa ciężarówki jest zajęta i wysłana z miejsca pochodzenia do miejsca przeznaczenia. Usługa zwykle kończy się od końca do końca, a to oznacza, że Twoje towary nie będą musiały się zatrzymywać i przenosić na inne ciężarówki podczas procesu wysyłki, zamiast tego pozostaną w tym samym pojeździe przez całą podróż. Transport drogowy jest najczęściej używanym środkiem transportu do przewozu towarów. Wiele artykułów codziennego użytku, takich jak artykuły spożywcze, kwiaty, owoce i towary sypkie, jest przewożonych do różnych krajów i za pomocą transportu drogowego. Jak mówią: „Jeśli to masz, przywiozła to ciężarówka!”. Transport drogowy jest szeroko stosowany do dystrybucji i dostarczania towarów detalicznych i innych form ładunków do różnych centrów dystrybucji.

Samochody ciężarowe:

  • Przewidywalne planowanie
  • Ekonomiczne na krótkie odległości
  • Lepsze dla łatwo psujących się produktów spożywczych, które można łatwo przechowywać
  • Dostawa na czas, usługa od drzwi do drzwi
  • Ogromne możliwości zwiększenia wydajności

TRANSPORT KOLEJOWY

Podobnie jak transport ciężarowy, transport kolejowy jest łatwy do zrozumienia po nazwie. Zamiast ładować wszystkie towary na ciężarówkę, będziesz korzystać z pociągu, co może mieć dramatyczny wpływ na sposób, w jaki Twoje towary są obsługiwane. Transport kolejowy jest powszechnie używanym środkiem transportu, zwłaszcza w krajach i kontynentach o długim czasie tranzytu, takich jak Chiny, Rosja, USA i części Europy. Pociągi towarowe są w stanie przewozić różnego rodzaju ładunki, takie jak kontenery, pojazdy, zwierzęta gospodarskie, towary takie jak zboża, węgiel, minerały i metale itp.

Pociągi:

  • Koleje zużywają do 9 razy mniej energii na przejechany tonokilometr niż ciężarówki
  • Pociągi są średnio 4 razy bardziej wydajne pod względem zużycia paliwa
  • Mogą przewozić więcej ładunków w tym samym czasie
  • Tańsze na duże odległości
  • Emitują o 75% mniej emisji gazów cieplarnianych

ZALETY WYSYŁKI TOWARÓW CIĘŻARÓWKĄ?

Transport ciężarowy nie istnieje tak długo, jak transport kolejowy, ale jego wyraźne zalety sprawiają, że jest preferowanym wyborem dla wielu firm zajmujących się transportem towarów. Kierowcy mogą przestrzegać ustalonego harmonogramu dostaw, co pozwala na bardzo dokładne określenie okna dostaw. Ułatwia to również planowanie każdego przystanku, aby upewnić się, że podróż jest przeprowadzona sprawnie. Korzystając z tej formy wysyłki, możesz przenosić swoje produkty w dowolnym miejscu i czasie.

Na większości dróg można jeździć ciężarówkami, a to daje Ci możliwość wyboru dowolnej trasy, którą chcesz przewieźć towary do miejsca przeznaczenia. Nie musisz się martwić, jeśli drogi są zamknięte, zdarzają się wypadki lub inne opóźnienia są przed Tobą, ponieważ Twoja ciężarówka może po prostu zmienić kurs, wybierając drogi wolne od przeszkód. Będziesz mieć swobodę wysyłania zamówień zarówno dużych, jak i małych, a jeśli potrzebujesz więcej, możesz po prostu dodać kolejną ciężarówkę do floty.

Oprócz większej swobody, transport ciężarowy umożliwia śledzenie przemieszczanych towarów. Kierowca może uważnie monitorować wysyłane towary, a Ty będziesz cieszyć się usługą od drzwi do drzwi. Jest to sprzeczne z koniecznością korzystania z innych form transportu po drodze. To sprawia, że ​​transport ciężarowy jest doskonałym wyborem zarówno na długich, jak i krótkich trasach.

ZALETY TRANSPORTU KOLEJOWEGO?

Podobnie jak transport ciężarowy, transport kolejowy ma swoje zalety i wiele osób ignoruje je przy wyborze opcji, która będzie najlepsza dla ich pracy. Przede wszystkim pociąg jest znacznie bardziej wydajny niż ciężarówka. Będą zużywać mniej paliwa, aby przewozić towary na tę samą odległość, a wiele nowoczesnych pociągów jest napędzanych energią elektryczną, co umożliwia ich zasilanie energią odnawialną. Poza tym, podczas gdy każdy wagon może nie być w stanie pomieścić tak dużo jak ciężarówka, pociąg może ciągnąć wiele z nich jednocześnie. Oznacza to, że możesz przewozić więcej ładunku w tym samym czasie, co pociąg.

SPEDYCJA I TRANSPORT DROGOWY OSA

Decydując się na współpracę z firmą OSA, stawiacie Państwo na optymalizację kosztów i ekspresową realizację zleceń. Pracujemy na systemie obsługiwanym i zarządzanym przez wybitnych specjalistów z dziedziny logistyki. Nasi doświadczeni kierowcy gwarantują, że każdy ładunek przybędzie na miejsce bezpiecznie i punktualnie. Wszyscy klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę – zapraszamy do kontaktu.