Czym jest ładowarka teleskopowa?

Ładowarki teleskopowe to wszechstronne, hydrauliczne urządzenia podnoszące, które są często stosowane w budownictwie, rolnictwie i firmach. Dzięki obecności hydraulicznie sterowanego wysięgnika teleskopowego, maszyny te mogą być używane do podnoszenia, transportu i pozycjonowania lekkich i ciężkich ładunków. Ładowarki teleskopowe mogą być wyposażone w szeroką gamę osprzętu, z których niektóre obejmują różne widły, łyżki, chwytaki itp.

Ładowarki teleskopowe a ciągniki

W przeciwieństwie do ciągników z podnośnikiem przednim, ładowarki teleskopowe mogą być używane do przenoszenia ładunków nawet w ciasnych przestrzeniach. Mogą też podnosić wyżej i bezpiecznie sięgać na większe odległości – do tego przecież są przeznaczone.

Wszechstronność to największa siła ładowarek teleskopowych oferowanych przez firmę PW OSA. Po wyposażeniu w łyżkę lub chwytak, maszyny te są w stanie przenosić ładunki, do których w innym przypadku byłaby nieosiągalna ładowarka zamontowana na ciągniku, a nawet koparko-ładowarka. Służą do sprawniejszego załadunku wozów paszowych lub wywozu przyczep, a także do załadunku bardzo dużych wywrotek lub układania okrągłych bel bez żadnego trudu.

Kolejną istotną zaletą ładowarki teleskopowej jest konstrukcja wysięgnika. Wysięgniki są dostępne w wersji z wysokim lub niskim sworzniem. Wysięgnik z niskimi sworzniami zapewnia lepszą widoczność, idealną w rolnictwie. Wysięgniki z wysokimi sworzniami rozciągają się w poprzek kabiny i mogą blokować pole widzenia operatora, powodując potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa. Wysięgnik z niskim sworzniem zapewnia optymalną widoczność 360 stopni nawet przy opuszczonym wysięgniku; krytyczny czynnik podczas pracy przy inwentarzu żywym lub w stodole, gdzie wyraźny widok ma kluczowe znaczenie.

Ładowarki teleskopowe mają możliwość wykonywania różnych prac przy użyciu tego samego pojazdu. Mogą sięgać bezpośrednio do przyczep lub lejów z wysokimi burtami, w przeciwieństwie do ładowarki kołowej, która potrzebuje rampy lub przenośnika.

Możliwości ładowarki teleskopowej i nasza oferta

Możliwości ładowarki teleskopowej oferowanej na usługi przez firmę PW OSA pozwolą Ci znaleźć nowe i wydajniejsze sposoby wykonywania pracy. Kiedy ciągnik w twoim gospodarstwie lub firmie nie wystarcza gdyż ma ograniczenia, możesz polegać na naszej ładowarce teleskopowej, która zrobi o wiele więcej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty wynajmu ładowarek teleskopowych, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta.