Gonty bitumiczne mogą być jednym z najprostszych w montażu materiałów dachowych, niemniej jednak wymagają one również specjalistycznych i dokładnych zasad mocowania. Ważne jest, aby przybić gwoździe dekarskie w odpowiedniej ilości i miejscu, aby bezpiecznie umocować gont na swoim miejscu. Dokładne przybijanie gwoździ ma wpływ na właściwości gontów dachowych i jest również wymagane przez kodeks budowlany.

Prawidłowe gwoździe papowe

Gwoździe papowe stosowane są w instalacjach dachowych do mocowania gontów, do montażu podkładu dachowego pod hydroizolację oraz do mocowania dachówek i blach. Istnieją różne rodzaje gwoździ dekarskich, wykonane z różnych materiałów iw różnych rozmiarach.

Gwóźdź dekarski powinien mieć minimalną nominalną średnicę trzpienia 2,60 mm i minimalną średnicę łba 9 mm. Gwóźdź dekarski powinien mieć zadziorowany trzpień aż do łba, co eliminuje wyskakiwanie gwoździ, zerwania i przecieki dachu. Duża główka gwoździa i cięższy trzpień zapewniają większą siłę trzymania. Wszystkie gwoździe muszą być odporne na korozję; na przykład ocynkowane różnymi procesami, aluminium, miedź lub stal nierdzewna.

Długość gwoździa papowego

Gwoździe do pokryć dachowych powinny być wystarczająco długie, aby wbić się w materiał pokrycia dachowego i wejść na 19 mm w deskę z płyty OSB, litego drewna, sklejki lub drewna niefornirowanego lub przez grubość deski, w zależności od tego, która z tych wartości jest mniejsza. Aby określić długość gwoździa należy wziąć pod uwagę ilość warstw gontów, grubość gontów, podkład i obróbki blacharskie (montowane na okapach, ścianach bocznych, koszach itp.).

W niektórych sytuacjach możliwe jest użycie gwoździ o mniejszej penetracji powyżej odsłoniętych podbitek, jeśli zostaną użyte dodatkowe gwoździe. Jest to typowe dla domków ogrodowych, szop czy wyeksponowanych podsufitek, gdzie grubość desek poszycia wynosi 18-20mm. Sprawdź lokalne przepisy i przepisy budowlane.

Wiele różnych rodzajów gwoździ dekarskich

Jeśli chodzi o dalsze zróżnicowanie gwoździ dekarskich, można je rozdzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Gwoździe dekarskie mogą być wykonane z miedzi, stali nierdzewnej, aluminium oraz materiałów ocynkowanych (tj. cynkowanych ogniowo, cynkowanych ogniowo, galwanicznie i mechanicznie). Oprócz różnic między materiałami, istnieją również całkiem spore odmiany gwoździ papowych, jeśli chodzi o rodzaj zastosowanego trzpienia, który waha się między gładkim, pierścieniowym i śrubowym.

Dlaczego gwoździe papowe są używane w prawie każdym projekcie dekarskim

W zależności od szeregu czynników, gwoździe dekarskie są zwykle wymagane w przypadku co najmniej niektórych dachówek. Całkowita kwota potrzebna na zadanie może się różnić i wymaga obliczenia dla każdego zadania. Podobnie jak w przypadku zalecanych materiałów dachowych, pogoda odgrywa dużą rolę w określeniu, jakie gwoździe dachowe są najbardziej odpowiednie dla danego projektu. Kluczem do zapamiętania, jeśli chodzi o gwoździe dekarskie, jest to, że ponieważ są one wielozadaniowe, każdy profesjonalny dekarz powinien wiedzieć, jak ich właściwie używać i powinien mieć pod ręką odpowiednią ilość, aby wykonać pracę.

Najlepsze zastosowania gwoździ i podkładek papowych

Podczas montażu pokrycia dachowego gwoździe dachowe są zwykle używane do trzech konkretnych zadań. Ich głównym zastosowaniem jest montaż gontów, mocowanie ich i mocowanie do deski. W ich przypadku zaleca się stosowanie ocynkowanych lub aluminiowych, jednak jeśli dach ma regularnie stykać się ze słonym powietrzem, bardziej odpowiednie są gwoździe dachowe ze stali nierdzewnej. W zależności od dokładnego typu, długość i rozstaw trzpienia będą się różnić. Drugie zastosowanie ma postać papy dachowej, która jest wodoodpornym materiałem wykonanym z włókna szklanego lub poliestru. Filc dachowy wymaga mocowania, aby działał jako hydroizolacja. Chociaż do mocowania filcu w ten sposób można użyć zszywek i innych materiałów, najczęstszą opcją są gwoździe dachowe. Po trzecie, obróbka dachowa (na przykład blacha do drewna) to miejsce, w którym gwoździe dachowe mają duże zastosowanie. Jeśli dach znajduje się w rejonie wilgotnym, obróbka dachu jest powszechnie stosowana w celu zapobiegania wilgoci.

Producent podkładek papowych z gwoździem

Firma OSA to producent podkładek papowych oaz gwoździ dekarskich. Oferujemy swoje produkty klientom nie tylko na terenie kraju, ale także w całej Europie, Chinach i Ameryce Północnej. Staramy się oferować najwyższą jakość każdej osobie we wszystkim, co robimy, dlatego nasze produkty są najwyższej jakości. Za cel stawiamy sobie dbałość o naszych Klientów każdego dnia. Osiągniemy cel ten będąc niezawodnym i produktywnym producentem gwoździ i podkładek papowych, który dostarcza na rynek produkty charakteryzujące się najlepszym stosunkiem jakości do ceny.