Ładowarka teleskopowa to wielofunkcyjne urządzenie, które można spotkać pod wieloma nazwami. Nazywana również ładowarką, teleporterem, wózkiem widłowym, podnośnikiem wysięgnika, kołysaniem lub zbieraczem.

Ładowarka teleskopowa jest często używana w rolnictwie do przenoszenia bel siana i słomy. To jest główny powód, dla którego wynajem ładowarek teleskopowych jest tak popularny – w całym kraju, a także na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, czyli tam, gdzie operuje nasza firma PW OSA.

Stosowana głównie w rolnictwie ładowarka teleskopowa zyskuje coraz większą popularność poza rolnictwem i obecnie można ją spotkać między innymi na placach budowy i w zakładach produkcyjnych. Ładowarki mogą być używane do różnych prac, w tym do przenoszenia ciężkich ładunków z ciężarówek, sprzątania placów, przenoszenia materiałów i odśnieżania.

Podstawy ładowarki teleskopowej

Hybrydowy wózek widłowy z żurawiem, ładowarka teleskopowa może być również wyposażona w inne osprzęty, takie jak łyżka, chwytak do obornika lub wciągarka. Może być również wyposażona w przystawkę do platformy, która działa jako podnośnik wysięgnika.

Wysuwany wysięgnik ładowarki teleskopowej można zwykle podnieść pod kątem 70 stopni i wysunąć na 5 metrów lub dalej. Maksymalne ograniczenie ciężaru pojedynczej ładowarki teleskopowej zależy od wielu czynników, w tym wydłużenia wysięgnika, kąta, rodzaju osprzętu i prędkości wiatru.

Ładowarki teleskopowe mają maksymalny udźwig w zakresie od 2 do 5 ton, w zależności od wielkości sprzętu. Jednak maksymalny udźwig nie może zostać osiągnięty przy maksymalnym zasięgu i należy zawsze używać go ostrożnie.

Typowe zastosowania ładowarek teleskopowych

Ładowarka teleskopowa to naprawdę wszechstronne urządzenie. Wysuwany wysięgnik i możliwość korzystania z różnych osprzętów daje ładowarce teleskopowej wiele różnych zastosowań.

Używana głównie jako narzędzie „podnieś i umieść”, ładowarka teleskopowa jest postrzegana jako bardziej zaawansowany wózek widłowy, ponieważ ma większą zdolność wysuwania niż tradycyjny wózek widłowy.

Może być wyposażony w widły do palet, łyżkę, wysięgniki, zamiatarkę i platformy robocze. Dzięki tak wielu różnym osprzętowi ładowarki teleskopowe mogą pomóc w wykonywaniu prac, takich jak podnoszenie i przenoszenie materiałów, przenoszenie ładunków ziemi, czyszczenie miejsc pracy, podnoszenie pracowników na wysokość, a nawet odśnieżanie.

Wybór odpowiedniej ładowarki teleskopowej do pracy

Przed wynajmem ładowarki teleskopowej ważne jest, aby zrozumieć wymagania pracy. Może to określać, jaki udźwig i zasięg powinien mieć ładowarka teleskopowa, a także jakie rodzaje osprzętu należy dodać do wynajmu.

Osprzęt do ładowarki teleskopowej

Widły są najczęstszym osprzętem do ładowarki teleskopowej, ponieważ wysięgnik umożliwia łatwe podnoszenie materiałów i ładunków z ziemi na wysokość. Kompaktowe lub średniej wielkości ładowarki teleskopowe mogą być używane w pomieszczeniach do przenoszenia i transportu przedmiotów w magazynach lub zakładach produkcyjnych. Zastosowanie mocowania platformy może ułatwić pracownikom magazynu pracę na wysokości, jeśli nie ma możliwości zastosowania wysięgnika lub podnośnika nożycowego.

Przystawki do wózków widłowych i łyżek są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, aby umożliwić łatwe nabieranie, ładowanie, podnoszenie i przenoszenie materiału z ziemi na strych lub załadunek na ciężarówkę. Aplikacje te są pomocne zarówno w budownictwie, jak i rolnictwie.

Ładowarki teleskopowe mają zastosowanie na wszystkie cztery pory roku. W okresie zimowym ładowarki teleskopowe mogą służyć do odśnieżania. Ponieważ maszyna znajduje się bardzo nisko nad ziemią, doskonale nadają się do odśnieżania konstrukcji parkingowych. Tradycyjne ciągniki, a nawet ciężarówki mogą być za duże dla niektórych obszarów, co sprawia, że ​​ładowarka teleskopowa jest doskonałym narzędziem do usuwania śniegu.

Wynajem ładowarki teleskopowej

Firma OSA świadczy usługi wynajmu ładowarki teleskopowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dostarczamy nasze ładowarki do miast takich jak Inowrocław, Bydgoszcz, Toruń, Janikowo, Mogilno, Gniezno, Kruszwica, Strzelno, Pakość, Barcin, Łabiszyn i w wiele innych miast na życzenie klienta.