Na początku zadajmy sobie pytanie, czym jest transport TIR?

Litery TIR oznaczają „Transports Internationaux Routiers”. Umowa TIR dotyczy przewozu towarów między urzędem celnym wyjścia w jednym kraju a urzędem przeznaczenia w innym kraju. Zaangażowane kraje muszą być stowarzyszone z umową TIR. Ten transport towarów dotyczy jednej lub kilku granic. W wyniku zniesienia formalności granicznych UE jest postrzegana jako jeden kraj. Oznacza to, że karnet TIR nie może służyć wyłącznie do transportu z jednego miejsca do innego miejsca w UE.

Porozumienie TIR ma zastosowanie do transportu towarów, który rozpoczyna się lub kończy w kraju EFT. Porozumienie TIR może mieć również zastosowanie do transportu towarów z jednego kraju UE do innego kraju UE przez kraj spoza UE, z którym nie zawarto umowy o stosowaniu komunalnego transportu celnego.

Usługi transportowe ciężarowe – Polska i Europa

Krajowy i międzynarodowy transport ciężarowy jest fundamentalnym obszarem naszych działań. W branży TSL działamy już od 2004 roku, świadcząc kompleksowe usługi z zakresu ciężarowego transportu międzynarodowego towarów na terenie kraju oraz całej Europy.

Firma OSA oferuje szeroki zakres możliwości transportowych wszelkiego rodzaju towarów na paletach, surowców opałowych, materiałów budowlanych, konstrukcji, maszyn, urządzeń, narzędzi, wyrobów i elementów metalowych, przemysłowych, medycznych, produktów z tworzyw sztucznych, artykułów spożywczych, ozdób i dekoracji oraz wiele innych towarów.

Usługi transportowe tir – oferta dla Twojej firmy

Naszą ofertę kierujemy zarówno mniejszym i większym firmom – w charakterze stałej współpracy, jak i klientom prywatnym – potrzebującym jednorazowego przewozu. Naturalnie zawsze starając się dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań zleceniodawców. Realizujemy różnego rodzaju zlecenia transportowe między innymi na:

  • transport drobnicowy
  • transport częściowy
  • transport dedykowany
  • transport ekspresowy
  • transport specjalny
  • transport całopojazdowy
  • transport ponadnormatywny

Posiadamy naczepy firanki oraz wywrotki! Wszystkie pojazdy posiadają  złotą umowę serwisową, która w przypadku usterki technicznej gwarantuje najwyższą możliwą sprawność serwisową pojazdu!

Budujemy swoją renomę dbając o każdy szczegół, doglądamy bezpieczeństwa przewożonych towarów, jesteśmy przygotowani do trasy uprzednio właściwie ją wyznaczając oraz pokładając niepodważalne zaufanie w naszych kierowcach. Potrzebujesz transportu swoich towarów szybko i na duże odległości? Skontaktuj się z firmą OSA i skorzystaj z naszych sprawdzonych usług transportu międzynarodowego!

Bez względu na rodzaj transportu każdorazowo zwracamy uwagę, aby świadczone przez nas usługi przebiegały w sposób profesjonalny, sprawny, terminowy i co najważniejsze bezpieczny. Zaufaj sprawdzonej firmie z nieocenionym doświadczeniem. Profesjonalny transport tir.